Leading Manufacturer of motor control panels and automatic mcc panel from Gandhinagar.
₹ 180000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Current Rating | 100A |
| Material | SS |
| Rated Voltage | 440V |
| Rated Current | Upto 6300 Amps |
| Brand | Parv |
| IP Rating | IP 54, IP 55, IP 65 |
| Frequency | 50-60 Hz |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 300000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Current Rating | 200A |
| Material | SS |
| Rated Voltage | 220/240 V |
| Rated Current | Upto 6300 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | PARV |
| IP Rating | IP 44,IP 55,IP 65 |
Minimum order quantity: 2 Piece
Manvesh FOUND Patel (CEO)
Parv Engineers
A-57, Gidc Electronic Estate, Sector - 25
Gandhinagar - 382025, Gujarat, India