Leading Manufacturer of electrical outdoor panel and outdoor power panel from Gandhinagar.
₹ 155000 / Unit Get Latest Price
| Current Rating | 400A |
| Automation Grade | Manual |
| Power | 415-440VAC, 50HZ-60HZ |
| Phase | Three Phase, Single Phase |
| Voltage | 220 V |
| Capacity (Amps) | 10 AMP TO 6500 AMP |
| IP Rating | IP40, IP33, IP44, IP54, IP55 |
| Application | Industrial |
| Body Material | CRCA Sheet Metal |
| Brand | PARV |
| Condition | New |
Minimum order quantity: 2 Unit
₹ 255000 / Unit Get Latest Price
| Rated Voltage | 220/240 V |
| Material | MS |
| power | 415-440VAC, 50HZ-60HZ |
| Capacity | 10 AMP TO 6500 AMP |
| IP Ratiing | IP 54, IP 55, IP 65 |
| phase | Three Phase, single phase |
Minimum order quantity: 3 Unit
Our company has gained immense accolades in the field of offering Outdoor Power Panel to the clients. This product is dispatched in market after full inspection by team of quality controllers. Offered range is manufactured at well developed production unit by using finest quality raw material and advance technology under the strict industry laid norms. Outdoor Power Panel can be customized as per the specifications of valuable clients. Offered range is easy to install, excellent performance and superior quality. This product is widely applicable in industrial sectors.
Features:
Manvesh FOUND Patel (CEO)
Parv Engineers
A-57, Gidc Electronic Estate, Sector - 25
Gandhinagar - 382025, Gujarat, India