Our range of products include parv apfc panel and automatic power factor panel.
₹ 115000 / Unit Get Latest Price
| Phase | Single Phase |
| Current Rating | 200A |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 5000 Amps |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Brand | Parv |
| Usage/Application | Chemical Industry, Cement Plant, Sugar Plant, Textile |
| Capacity | 10 KVAR to 3000 KVAR |
| Body Material | CRCA Sheet Metal,Stainless Steel |
Minimum order quantity: 10 Unit
₹ 90000 / Unit Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 5000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Parv |
| Material | SS |
| Usage/Application | Chemical Industry, Cement Plant, Sugar Plant, Textile, Hospital |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 10 Unit
Manvesh FOUND Patel (CEO)
Parv Engineers
A-57, Gidc Electronic Estate, Sector - 25
Gandhinagar - 382025, Gujarat, India