Prominent & Leading Manufacturer from Gandhinagar, we offer power distribution panels and electrical pdb panel.
₹ 370000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase |
| Rated Current | Upto 5000 Amps |
| Current Rating | 200A |
| Rated Voltage | 415 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 415-440VAC, 50HZ-60HZ |
| Capacity (Amps) | 10 AMP TO 6500 AMP |
| IP Rating | IP54, IP40, IP33, IP44, IP55 |
| Brand | Parv |
Minimum order quantity: 4 Piece
₹ 800000 / Piece Get Latest Price
| Rated Voltage | 415 V |
| Phase | Three Phase |
| Power | 415-440VAC, 50HZ-60HZ |
| Capacity (Amps) | 10 AMP TO 6500 AMP |
| Current Rating | 100A |
| IP Rating | IP54, IP55, IP33, IP44, IP40 |
| Brand | Parv |
| Material | CRCA Sheet Metal, Stainless Steel |
Minimum order quantity: 10 Piece
Manvesh FOUND Patel (CEO)
Parv Engineers
A-57, Gidc Electronic Estate, Sector - 25
Gandhinagar - 382025, Gujarat, India