Our range of products include power control panel, power plant panel and electric breaker panels.
₹ 180000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase, Single Phase |
| Current Rating | 200A |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 5000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Parv |
| Power | 415-440VAC, 50HZ-60HZ |
| IP Rating | IP55, IP54, IP40, IP44, IP33 |
| Capacity (Amps) | 10 AMP TO 6500 AMP |
| Condition | New |
Minimum order quantity: 2 Piece
₹ 2050000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three Phase, Single Phase |
| Rated Current | Upto 5000 Amps |
| Rated Voltage | 415 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Parv |
| Power | 415-440VAC, 50HZ-60HZ |
| IP Rating | IP33, IP55, IP44, IP54, IP40 |
| Body Material | CRCA Sheet Metal, Stainless Steel |
| Capacity (Amps) | 10 AMP TO 6500 AMP |
| Condition | New |
Minimum order quantity: 2 Piece
Backed by a team of highly dedicated and devoted professionals, we are committed to provide a wide spectrum of excellently developed Power Plant Panel to our clients. These panels are designed and assembled by a highly experienced and skilled and professionals from high grade components and globally accepted manufacturing techniques at our sophisticated manufacturing unit. These are provided for various industrial process control at most affordable prices.
Features:
Clear indication of bottoms
Digital display
Accurate wiring
₹ 276500 / Piece Get Latest Price
| Voltage | 415 VAC |
| Material | CRCA Sheet Metal, Stainless Steel |
| Power Source | Electric |
| Usage/Application | Industrial |
| Phase | Three Phase, single phase |
| Brand | Parv |
| IP Rating | IP55 |
Minimum order quantity: 2 Piece
Our company is among the most sought after offering Breaker Panels to the clients. These products are properly tested by quality analyzers on various stage of quality to make sure flawlessness and defect free delivery. Breaker Panels can be avail in various specifications as per demand of valuable customers. Offered range is designed by dexterous professionals by utilizing premium quality components and progressive technology. These products have gained huge demands in the domestic market for attributes such as sturdy construction, long working life, corrosion resistance and optimum functionality.
Features:
Manvesh FOUND Patel (CEO)
Parv Engineers
A-57, Gidc Electronic Estate, Sector - 25
Gandhinagar - 382025, Gujarat, India