We are a leading Manufacturer of parv vfd panel, vfd control panel and ac dc drive panel from Gandhinagar, India.
₹ 115000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Single phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 5000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | PARV |
| Material | SS |
| IP Rating | IP 54, IP 55, IP 65 |
| Modes Of Operation | Automatic,Manual |
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Phase | Three phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Material | SS |
| IP Rating | IP 54, IP 55, IP 65 |
| Auto Tuning | Static, Dynamic |
₹ 25000 / Piece Get Latest Price
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 5000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Brand | Parv |
| Body Material | Mild Steel |
| Finish | Powder Coated |
Minimum order quantity: 10 Piece
Manvesh FOUND Patel (CEO)
Parv Engineers
A-57, Gidc Electronic Estate, Sector - 25
Gandhinagar - 382025, Gujarat, India