We are Autorized Distributor of CRE Make Prodoct
₹ 17000 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 200A |
| Phase | Three Phase, Single Phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Ip Rating | Ip54, Ip55, Ip33, Ip40, Ip44 |
| Brand | CRE |
| Power Source | Electrical |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are one of the leading Supplier of Generator Control . We aim to achieve complete customer satisfaction in any project, activity, or job we undertake hence we never compromise on quality under any circumstances and supply the best products at competitive prices. We focus on upgrading our facilities, technologies and range of products, in order to stay a step ahead of our competitors.
Features:
Highly durable
Longer functional life
High performance
₹ 9000 / Number Get Latest Price
| Material | ABS |
| Diameter | 45mm |
| Rating | IP23 |
| Brand | CRE |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | AC 220V 50 HZ |
Minimum order quantity: 10 Number
Manvesh FOUND Patel (CEO)
Parv Engineers
A-57, Gidc Electronic Estate, Sector - 25
Gandhinagar - 382025, Gujarat, India